Kombi Petek Temizliği Kombiye Zarar Verir mi?


Kombi Petek Temizliği Kombiye Zarar Verir mi?

Kış aylarına girmeden önce herkesin kombi bakımlarını yaptırmalarını ve peteklerini temizletmelerini öneriyoruz. Firmamız, makineli ve ilaçlı petek temizleme işlemlerini yaptığı için bazı müşterilerimiz, petek temizliği kombiye zarar verir mi? Sorusunu bizlere sormaktadır. Petek temizleme işlemleri hiçbir zaman peteklere ve kombiye zarar vermemektedir. Peteklerin içerisindeki tüm kanallarda meydana gelen kireçlenme gibi nedenlere bağlı tıkanıklıklar kimyasal ilaçlarla temizlenebilmektedir. Firmamız tarafından kullanılan kimyasal ilaçlar, peteklere zarar vermemekte ve herhangi bir tahribat oluşturmamaktadır.

Güvenli Temizleme

Petek temizleme işlemleri kombiye zarar değil fayda sağlayacaktır. Kombi ısıtmış olduğu suyu basınç pompası ile peteklere gönderir ve suyun dolaşımını sağlar. Temiz olmayan peteklerde, suyun dolaşımı sağlıklı olmayacağı için kombi daha fazla basınç uygulayacak ve zorlanacağı için bazı arızalar meydana gelebilecektir. Bu ayrıntıyı belirterek, petek temizliğinin, kombi açısından hiçbir zaman zararlı olmadığını vurgulayarak belirtiyoruz. Ustalarımız, petek temizlemede, TSE onaylı kimyasallar kullanarak, derinlemesine temizlenmesini sağlıyorlar.

Antalya Kombi ve Petek Bakımı

Kombi cihazları, doğalgaz, su, elektrik kullanılarak çalışmakta ve sistemin verimli olabilmesi için her zaman bakımlı olması gerekiyor. Petek temizliği kombinin sorunsuz çalışması, ortam ısısının verimli olabilmesi açısından çok önemlidir. Petekler içerisinde oluşacak olan tortular, suyun dolaşımını engelleyecektir. Bu engeller, ısınma sorunu oluştururken zamanla, peteklerde çürüme ve delinme oluşmasına neden olabilecektir. Bu sorunların olmaması için temizleme işleminin doğru yöntemlerle ve detaylı yapılması gerekiyor. Bizler, makineli petek temizleme işlemlerini yapıyor ve kullanmış olduğumuz temizleme kimyasallarının, tüm tesisat boruları, petek içlerinde dolaşmasını ve tortuların temizlenmesini gerçekleştiriyoruz.

Enerji Tasarrufu İçin Petek Temizliği

Kombi tesisatındaki peteklerde meydana gelen kirlenmeler, peteklerin yeteri oranda ısınmamasına neden olacaktır. Petekler ısınmadığı için kombi ortam ısısını sağlayabilmek için daha fazla çalışacak ve daha fazla doğalgaz yakacaktır. Bu kullanıcının daha yüksek fatura ödemesine rağmen istenilen ısıyı elde edememesine neden olacaktır. Petek temizleme hizmeti verdiğimiz müşterilerimiz, temizleme işlemi sonrasında, faturalarında düşüş olduğunu, evlerinin daha iyi ısındığını rahatlıkla görebilecektir. Petek temizletme işlemlerini deneyimli ustalarımıza yaptırdığınızda, kombinize ve tesisatınıza hiçbir zarar vermeyecektir.

27 görüntüleme

Haberler