KANALİZASYON AÇMA VE TEMİZLİĞİ

Günümüzde bilinçsiz kullanım sebebi ile mutfak lavabosu, banyo lavabosu ve tuvalet tıkanıklıkları yaşanır. Aynı bilinçsizliği kamuya açık alanda yaparak şehir giderlerinin tıkanmasına da sebep olabilirsiniz. Doğal hava olayları nedeni ile sürüklenen maddeler, çevreye atılan çöpler yağmur suları ile kanalizasyonun tıkanmasına sebep olur. Kanalizasyon tıkanıklığı oldukça önemli, insan sağlığını tehdit eden ve tüm giderlerde geri tepmeye yol açan ciddi bir sorundur.

PHOTO-2021-07-16-16-34-57.jpg

Antalya Kanalizasyon ve Rögar Tıkanıklığı Aynı Mı?
Kanalizasyon sıklıkla rögar ile karıştırılır. Rögar işyeri, kurum ya da binaların giderlerinin toplandığı, birçok borudan oluşan bir gider sistemidir. Bireysel giderlerin tıkanması zamanla rögarda tıkanıklığa, rögar tıkanıklıkları ise tüm giderlerin tek bir noktadan atıldığı kanalizasyon tıkanıklıklarına yol açar. Kanalizasyon tıkanıklığının sonuçları ise toplu olarak insanların, canlıların ve tüm doğanın olumsuz etkileneceği bir durumdur.


Antalya Kanalizasyonu Açmak İçin Ne Yapılır?
Bir tıkanıklığın kanalizasyondan kaynaklanıp kaynaklanmadığı bilmek için öncelikli olarak tespit yapmak gerekir. Profesyonel ekibimiz ve uzun süreli tecrübemiz ile sorunun kanalizasyondan kaynaklandığını tespit etmek adına kanalizasyon görüntüleme cihazlarımızı kullanıyoruz. Tıkanıklığı açmak için Özkanlar tesisat özel vidanjör ekipmanlarımızın desteği ile tüm tıkanıklığı ve gideri tıkanan yerden basınçlı su ya da vakumlu araçlarımızla çekerek araç haznesine hapsediyoruz. Tıkanıklık açıldıktan sonra borularda hasar var ise hemen tamirini üstleniyoruz.

Antalya Kanalizasyon Açılmaz İse Ne Olur?
Antalya Şehir planlamasında önemli olan alt yapı ve kanalizasyon açma ve temizliği tesisat çalışmaları en önemli işlemlerdir. Buna rağmen bazen kalitesiz malzeme kullanılarak büyük sorunlar yaşanabilir.
Kanalizasyon tıkanıklığının açılmaması;
•    Giderlerin geri teperek kanallardan çıkmasına
•    Bahçe giderlerinin taşmasına
•    Rögarların geri tepmesine
•    Bireysel gider borularının hasar görmesine
•    Bina tesisatını bozmasına
•    Çevre kirliliğine
•    Hastalıkların ortaya çıkmasına
Tüm bu sorunlara sebep olması tüm sosyal yaşamı olumsuz etkiler. Kanalizasyon boruları kalın, dayanıklı ve çelik malzemedendir. Kalitesiz ürünlerin zamanla korozyona uğraması, donması ya da sıcağa maruz kalması sebebiyle aşınma meydana gelebilir.


Antalya Kanalizasyon Tıkanıklık Açma Fiyatlarımız
Antalya'da Kanalizasyon tıkanıklığını açmak için kullandığımız teknolojik cihazlarımız her tesisat firmasında olması gereken bir ekipmandır. En uygun fiyata, yüksek kaliteli hizmet vermeye devam ediyoruz.
Gider tıkanıklıklarında karşılaşılan sorunlar arasında kanalizasyon tıkanıklığı sıklıkla karşılaşılan tesisat arızalarıdır. Sıhhi tesisat alanında gerçekleştirdiğimiz hizmetlerimiz, ekipmanlarımız ve teknolojik cihazlarımız sayesinde sizlere daha etkin hizmet vermenin mutluluğunu yaşıyoruz. Kanalizasyon görüntüleme cihazlarımızla tespit ettiğimiz problemin çözümünde kanalizasyon görüntüleme ile hızlı bir şekilde hareket ediyoruz.


Antalya - Kanalizasyon Görüntüleme Cihazı Ne İşe Yarar?
Kanalizasyon görüntüleme cihazımız çeşitli nedenlerden dolayı zarar gören ve tıkanan kanalizasyon borularının hangi noktada sorun çıkardığı tespit edilir. Ortaya çıkan sonuç tıkanıklık ya da borularda hasar olabilir.


Antalya - Kanalizasyon Neden Tıkanır?
Gider tıkanıklıklar arasında çevreyi etkileyen en büyük sorun kanalizasyon tıkanıklığıdır. Bireysel kullanılan mutfak, lavabo ve tuvalet tıkanıklıkları çözüm bulunmadığında rögar tıkanıklığına yol açabilir. Rögarların tıkanması ve yabancı cisimleri birleşmesi ile kanalizasyon tıkanabilir. Çamur, ağaç parçaları, yabancı maddeler birleştiğinde büyük bir sorun meydana gelir. Borularda kırılma, çatlama ve zedelenme gibi birçok durum ortaya çıkar.


Antalya - Kanalizasyon Tıkanıklığı Nasıl Çözülür?
Kanalizasyon görüntüleme cihazlarıyla tıkanıklığı Özkanlar tesisat olarak tespit ediyoruz. Borularda hasar olması halinde tamiri mümkün ise onarımını yapıyor ya da tamamen değiştiriyoruz. Kalitesiz alt yapı tesisatlarının kullanılması uzun süre dayanıklı olması gereken boruların kısa sürede deforme olmasına yol açar. Tıkanıklığı vidanjör makinelerimizle tamamen temizliyoruz. Yüksek vakum gücüne sahip olan vidanjör ya da kuka ve kombine araçlarımız ile basınçlı su kullanıyoruz. Çamur çekme ve boşaltma işlemleri ile alanın tıkanıklıktan arınmasını sağlıyoruz.


Antalya - Kanalizasyon Görüntüleme Avantajları
Kanalizasyon görüntüleme cihazlarının sıhhi tesisat alanına katkısı oldukça fazladır. Bütçeden, zamandan ve alandan tasarruf yaparak kısa sürede şehir giderlerinin birleştiği kanalizasyon alanını temizler.
Avantajları;
•    Geniş alan kırılmaz ya da kazılmaz
•    Borularda hasar var ise tespit edilir
•    Tıkanıklığa sebep olan nokta tam olarak tespit edilir
•    Zamandan tasarruf sağlar
•    Şehir bütçesine katkı sağlar
Sıhhi tesisat sorun tespiti yapıldığı müddetçe tedirgin olunacak bir sorun değildir. Geleneksel tesisat uygulamalarına son veriyoruz ve günümüz teknolojisine uygun hijyenik bir iş yapıyoruz. Kanalizasyonda yaşanan sorunların hızlı tespit edilmesi çevre temizliği adına oldukça önemlidir. İnsan sağlığı için hızlı tespit, hızlı çözüm ve hızlı sonuç elde ediyoruz.