Lavabo Tıkanıklığı Nasıl Açılır?Lavabo tıkanıklığı nasıl açılır diye soruyorsanız cevap alabilmek için doğru yerdesiniz! Bazı zamanlar mutfak ya da banyo giderlerinizden kötü kokular alırsınız. Bu kokuların temel nedeni genellikle lavabonuzun tıkanmış olmasıdır. Lavabo giderlerine bazen sert ve kalın parçacıklar tıkanarak giderlerin akıtılmasına engel olmaktadır. Bu gibi durumlarda ne yapmalısınız, nasıl yapmalısınız bununla ilgili en pratik çözümleri sizlere veriyoruz!

Kimyasal Maddeler Kullanarak Tıkanan Lavaboyu Açmak

Lavabo tıkanıklığında akla ilk gelen çözüm kolayca temin edilen lavabo açıcı ürünlerden kullanmaktır. Bu ürünler oldukça etkili sonuçlar göstererek lavabolarınızın tıkanıklığını gidermeye yaramaktadır.

Evdeki Ürünlerle Lavabo Açmak

​​Eğer kimyasal ürünler kullanmak istemiyor ve evdeki imkanlarla lavabonuzu açmak istiyorsanız toplanın anlatıyoruz!

  • Gider deliği üzerinde kalıntılar varsa bir peçete yardımıyla bunlardan kurtulun

  • Bir miktar sıcak su akıtın. Sıcak suyun etkisiyle tıkayan parçalar daha yumuşak ve esnek hale gelecektir.

  • Bir fincan karbonatı giderlerin üzerine dökün ve deliklerden içeri girdiğine emin olun. Bir miktar sirkeyi giderinize boşaltın ve bu iki maddenin etkileşime girmesini bekleyin. Etkileşime girdiklerinde karbonat köpürecek ve keskin bir koku yayacaktır. Mümkün olduğunca bu kokuyu solumaktan uzak durun!

  • Lavabo açıcı pompalar kullanarak atık su giderlerine basınç uygulayın.

Tüm bu işlemlere rağmen lavabo giderinizde tıkanıklık devam etmekteyse, lavabo açıcı özel cihazlar kullanarak giderlerinizi temizleyebilirsiniz.

4 görüntüleme

Haberler