Lavabo AçıcıLavabo tıkanıklığı günümüzde görülen sorunlardan bir tanesidir. Genelde bu gibi tıkanıklık sorunları olduğu zaman lavabo açıcı kullanmak gerekir. Ancak her lavabo açıcı genelde bu gibi tıkanıklığa etki etmeyebilir. Özellikle eski tip evler de boruların eskimesinden dolayı tıkanmalarda çok sık meydana gelir.

Bu nedenle firmalardan destek almak daha doğru olur. Firmalar genelde kendi kullanmış oldukları aletler ile daha kolay ve hızlı bir şekilde boruları açar ve tıkanıklığın önüne geçerler. Böylelikle herhangi bir lavabo tıkanıklığı meydana geldiği zaman önüne geçilmiş olur.

Lavabo Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Lavabo tıkanıklığı meydana geldiği zaman öncelikle nereden tıkanıklık meydana geldiğine bakmak gerekiyor. Eğer tıkanıklık çok büyük ise açıcılar buna etki etmez. Firmalar herhangi bir kırma ve dökme işlemi yapmadan tıkanıklığı kolay ve hızlı bir şekilde açar. Ancak tıkanıklık çok büyük değil ise satılan lavabo açıcılar da kısa süre de etkisini gösterir.

Lavabo Tıkanıklığı Neden Olur?

Lavabo tıkanıklığı günümüzde hem eski hem de yeni binalar da çok sık olan bir durumdur. Yeni binalar da tıkanıklığın olmasının sebebi inşat kalıntılarının kalmasından dolayıdır. Ancak günümüzde lavaboya atılan peçeteler de çok sık tıkanıklık olmasına neden olur. Bu gibi ufak tıkanıklık olması durumunda lavabo açıcılar etki eder. Ancak açıcıları kullanmakta bir süre sonra borulara zarar verebilir. Tıkanıklığın önüne geçmek için bu gibi erimeyen peçeteleri atmamak gerekiyor.3 görüntüleme

Haberler