Kanalizasyon ve Tıkanıklık Açma Kombi Petek Temizliği


Kanalizasyon tıkandığı zaman kötü bir koku yaymaya başlar, buranın temizliği bir çok kişi için ürpertici bir haldir. Kırıp dökerek buradaki tıkanıklığı açmaya çalışmak hijyen anlamında çok rahatsız edicidir. Görüntü olarak da kötü bir izlenim bırakacak bu durum görmek istenmez. Bunun için kanalizasyon ve tıkanıklık açma kombi petek temizliği için ekipler kameralı sistemleriyle çoğu zaman kırmadan tıkanıklığı giderebilir.

Petek temizlikleri ise görünenin dışında iç tesisat temizliği oldukça önemlidir. Kış aylarında iyi ısıtabilmesi ve sisteminin iyi çalışması için profesyonel temizlikleri belli periyotlarda yapılmalıdır. Peteklerin genel temizliği yapılabilirken iç tesisat sistemi çok daha önemlidir.

Petek Temizleme Nedir?

Peteklerin esas temizliği tesisat kısmı olurken ev içerisindeki petekler kontrol edilir. Peteklerin sökülmesi gibi bir durum gerektirmezken sadece tek bir noktadan bu işlemler sağlanır.

  • Peteklerde kaçak var mı ya da tamire ihtiyaç alan var mı bunlar kontrol edilir.

  • Kollaktör, radyatör ve havlupan varsa bunlara temizleme mekanizması kurulur.

  • Kurulan bu sisteme uzun bir hortumla lavabo ya da bir kovaya yerleştirilir.

  • Kir, çamur ve diğer bütün atıklar temizlenir.

  • Çoğu zaman çift yıkama gereklidir.

  • 2 barın üzerinde bir temizlik tesisata zarar verebilir.

Bu temizleme sistemleri sistemin daha iyi ve uzun yıllar sağlıklı bir şekilde çalışmasını sağlar. Gerekli makinaların kullanımını bilen ve bu işte tecrübeli kişiler tarafından sağlanmalıdır.


0 görüntüleme

Haberler