Antalya Tıkanıklık Açmak


Çamaşır Bulaşık Makinası Gideri Neden Tıkanır, Nasıl Açılır?

Herkesin aklında çamaşır bulaşık makinasi gideri neden tıkanır sorusu var. Mutfak ve banyo evin en sık kullanılan yerleridir. Sık kullanılmasından ötürü buradaki eşya ve aletlerde bazı aksaklıklar meydana gelebilir. Bulaşık makinesinin giderinde su kaçırma problemi varsa bu parçalarından birinin arızalı olduğu anlamına gelmektedir. Çamaşır makinesinde su kaçırma problemi varsa bu makinenin giderinde bir problem olduğunu gösterir. Bu sorunu çözebilmek için çamaşır makinesindeki ve bulaşık makinesindeki giderin açılması için giderin temizlenmesi gerekir. Bu işi mutlaka uzman ve teknik donanıma sahip kişilere yani bize bırakmalısınız.

Çamaşır Makinesi Neden Tıkanır?

-Katı bir cismin su boşaltma pompasına kaçması

-Elektriğin pompa motoruna ulaşamaması

-Suyun gider ortamının sıkışmasından dolayı gidememesi

-Pis suyun boşaldığı borunun tıkanması

-Yeni nesil çamaşır makinelerinde elektronik devrenin yanması

-Pompa motorunda oluşan arızalar

Bulaşık Makinesi Neden Suyu Boşaltmaz?

-Su boşaltma motorunda meydana gelen bir sorun

-Makinenin gider borusunun tıkanması

-Makinenin filtre kısmının tıkanmış olması

-Makinenin bağlı olduğu pimaş borusunun tıkalı olması

-Makinenin dijital kartında oluşabilecek bir sorun

Kullanıcıların çamaşır bulaşık makinası gideri neden tıkanır sorusuna bu şekilde cevap vermiş olduk. Bu sorunlarla birlikte boruda çatlak veya çürüme gibi bir durum da olabilir. Bu durumlarda borunun yenisiyle değiştirmesi gerekir. Tabi ki yazdıklarımız hariç sorunlar da meydana gelebilir. Buna tuz kutusunun kırılması, çamaşır makinesinin kazanında meydana gelen çatlaklar, tahliye hortumunda oluşabilecek tahribatlar, makinenin altında bulunan borularda kırık veya çatlak, makinenin elektronik çalışma merkeziyle ilgili sıkıntılar gibi pek çok sıkıntı çamaşır bulaşık makinası gideri neden tıkanır sorusuna cevap vermektedir.

Gördüğünüz üzere bu gibi durumlar makinenizin su kaçırmasına, çalışmamasına, su almamasına sebep olabilir. Bu durumları engelleyebilmek için uzman kişilere başvurmalısınız. Bu bahsettiğimiz işlemlerin çoğunu yapabilmek için teknik ekipman gerekir. Evinizde teknik ekipman almadan bu sorunları halledebilmeniz hem zaman hem bütçe kaybına neden olabilir. Çünkü boruyla ilgili işlemler yapılırken borunun kontrollü bir şekilde sökülmesi ve gerekirse yeni bir boru takılması gerekir. Bununla uğraşmak yerine bizim gibi uzman bir firmaya başvurmalısınız.

30 görüntüleme

Haberler