Antalya Tıkanıklık Açma Yöntemleri


Zaman zaman borulara atılan yanlış maddelerden dolayı tıkanıklıklar söz konusu olmaktadır. Bu tıkanıklığın çözümü için ya evde müdahale edilmeli ya da uzman bir destek gerekmektedir. Aksi takdirde borulardaki tıkanıklık kullanım alanını kullanışsız hale getirerek pis bir kokuya sebebiyet verir.

Boruda Tıkanıklık Nedenleri

Boruların tıkanmalarına neden olanlar arasında şunlar bulunmaktadır. Antalya Özkanlar Tesisat müdahale sırasında bu nedenleri göz önünde bulundururlar.

-Tesisatın demir olmasından dolayı zamanla paslanması

-Hatalı işçilikler. Döşeme sırasında kalitesiz ürün kullanımı.

-Atık maddelerden dolayı oluşan tıkanıklıklar.

Tıkanıklık Nasıl Açılır?

Tıkanıklığın bir çok sebebi bulunur. Antalya özkanlar tesisat tıkanıklığın çözümü sırasında önce neden olan etkenlere göre araştırma yapmaktadır. Neden olan etkenleri göz önünde bulundurduktan sonra kırma işlemi yapmadan inceleme yapılmaktadır. Ucunda kamera takılı hortum ile boruya giren hortum sayesinde tıkanıklığa neden olan madde kırma işlemi yapılmadan görülebilir.

Tıkanıklık Açılmazsa Ne Olur?

Tıkanan bir borunun açılmaması durumunda tesisat kullanılamaz hale gelir. Bunun nedeni giderlerden artık su gitmediği için yavaş yavaş lavaboya dolmaya başlar. antalya tıkanıklık açma durumunda acil müdahale gerektiğinde hemen ulaşır ve tıkanıklığı giderir. Aksi takdirde borulardan gelen pis koku da dahil olmak üzere yavaş yavaş ev kullanılamaz hale gelir. Birikmiş suyun orada kalması eve pis kokunun yayılmasına neden olmaktadır. Bu sebepten dolayı giderleri temiz tutarak tıkanıklığı önlemek, tıkandığı durumda ise acilen müdahale etmek daha yararlı olacaktır.

Gider Borusu Açma Yöntemleri Nelerdir?

Tıkanan borular için profesyonel desteğin dışında evde yapılacak müdahaleler de bulunmaktadır. Örneğin karbonat bu durumda çok etkin bir madde olmaktadır. Bir paket karbonatın gider borusuna dökülmesi orada tıkanıklığa neden olan maddeyi eriteceğinden dolayı hızlı ve etkin bir sonuç verecektir. Ardından bekletmeden peşine eşit miktarda sirke dökmek çok yararlı olacaktır. Karbonat ve sirkenin birleşime reaksiyona sebep olduğundan dolayı maddeler bunlar arasında kolayca erimektedir. Ardından 1 saat kadar bir süre geçtikten sonra kaynar su dökülür ve giderin temizlenip temizlenmediği anlaşılır. Eğer gider borusunda hala tıkanıklık devam ediyorsa uzman bir yardım almak gereklidir.

1 görüntüleme

Haberler