Antalya Tıkanıklık Açma


Pis Su Tıkanıklığı

Pis su tesisatı, binadaki atık suların atılması için bina dışındaki fotoseptik çukuru kadar devam eden bir sistemden oluşmaktadır. Aktif olarak kullanılan pis su tesisatlarında insanlar, pis su tıkanıklığı denilebilecek bir takım sorunlar ile karşılaşılabilmektedir. Bu konu tesisat alanında profesyonel ve özeli çalışmalar ile çözülebileceği gibi sektörde öne çıkan firmalarla iletişim kurmak da önemlidir. Sizlerde bulunduğunuz binalarda Antalya tıkanıklık açma gibi aramalarınıza Antalya Özkanlar Tesisat ile çözüm bulabilirsiniz.

Pis Su Tıkanıklığı Neden Olur?

Pis su tesisatında görülen pis su tıkanıklığı nedenleri arasında bir çok madde karşımıza çıkıyor. Pis su tıkanıklığını bölgemizde gördüğümüz Antalya tıkanıklık açma konusunda olan aramalara cevaplara binaen Antalya Özkanlar Tesisat olarak sizlere şöyle sıralayabiliriz:

Pis su tesisatındaki boru iç çaparlarının uygun çaplarda yapılmaması özellikle çok katlı yapılarda boruların işlevini tam anlamıyla kısıtlarken çeşitli tıkanmalara sebebiyet veriyor.

Pis su tesisatında kullanılan ekipmanlarda oluşan kullanıcı kaynaklı tıkanıklıklar ile görülen geri tepme olayı ile yine çeşitli tıkanıklar yaşanabiliyor.

Pis su tesisatında görülen bir diğer tıkanıklık nedeni ise tam anlamıyla binanın dışındaki tesisat yapısından kaynaklanabiliyor. Kanalizasyon alt yapı logar sisteminde karşımıza çıkan bu tıkanıklık da çeşitli sorunları beraberinde getiriyor.

Görüldüğü üzere nedenler çeşitli olabileceği gibi ekipman insan veya bina içi ve bina dışı kaynaklı olarak bir den fazla nedene ayrılabiliyor. Bu gibi tıkanıklık sorunlarına yol açamamak için yapılması gerekenler çok açıktır. İlk olarak tesisatların kurulumu itinalı çalışmalar ile yürütülmeli ve sıfır hata odaklı olarak düşünülmelidir. Yapılan bu çalışmalar ile tesisat bu gibi sorunlara yol açmaması için gerekli kontrollerin yapılması çok önemlidir. Hem bina içi tesisatı hem de bina dışı bu kontrollere tabii tutulmalıdır. Kullanım sırasında ise kullanıcıların tıkanıklığa sebebiyet verecek herhangi bir maddenin tesisata salınmasına izin vermemesi de gerekmektedir.

Pis su tıkanıklığı tespiti ve çözümü odaklı olarak düşünüldüğünde uzman kişilerle çalışmak bu nokta en önemli kriter olarak biliniyor.

Sizlerde pis su tesisatınızdaki sorunlarınıza ve özellikle Antalya tıkanıklık açma konusunda bilgi almak için Antalya Özkanlar Tesisat ile iletişime geçebilirsiniz. Antalya Özkanlar Tesisat 7/24 siz değerli müşterini bekliyor.

0 görüntüleme

Haberler