Antalya Su Tesisatcı


Sıhhi Tesisatın Uzun Ömürlü Olması İçin Yapmamız Gerekenler Sıhhi tesisatın uzun ömürlü olması için yapmamız gerekenler neyse onları öğrenmemiz elbette faydamıza olacaktır. Sıhhi tesisatın ne olduğu cevaplanırken apartman içerisindeki su tesisatı kontrol edilerek kolaylıkla anlaşılabilir. Bir boru sistemi kurarken, atık suyun arıtılma şekli çok önemlidir. İnsana ve hatta herşeye zararlı olan bu atık sular, kentsel kanalizasyona deşarj edilmekte, kentsel kanalizasyonun olmadığı yerlerde ise filtre veya batırma çukurlarına deşarj edilmektedir. Kanalizasyonun dışarı sızmamasına, kokuların ve gazların sağlıklı bir şekilde dışarıya taşınmasına, boru hattının sızdırmaz ve dayanıklı olmasına ve çabuk kırılmayacağına dikkat etmek önemlidir. Bahsettiğimiz unsurlardan biri göz ardı edilse bile ciddi sağlık sorunları kaçınılmazdır.

Tesisattan Beklenen Nitelikler

Sıhhi tesisatın uzun ömürlü olması için yapmamız gerekenler konusunda bilgi sahibi olmak ne gibi niteliklerin olması gerektiğini bilmekten geçer. Tesisat hattı montaj işlemi sırasında su kaynağından elde edilen ve beklenen özellikler şu şekildedir: Su sıcaklığının 7 veya 12 derece ve temiz olması, suyun kokusu ve sertliğinin standart olduğu ve tabii ki bakteri içermemesi söylenebilir.

Tesisattan Neden Koku Gelir?

Sıhhi tesisatın uzun ömürlü olması için yapmamız gerekenler ne ise öğrenirsek, aslında hepimizin zaman zaman şikayetçi olduğu koku sorunlarının da nedenini öğrenip, bu sorunları giderebiliriz. Sıklıkla karşılaşılan conta veya tuvalet, muslukların çalışmaması, tıkanmış tuvaletler veya mutfak masrafları gibi sorunlar da sıhhi tesisat problemleridir. Tuvaletten gelen koku, yanlış altyapının neden olduğu ve en rahatsız edici su tesisatı sorunudur. Evinizdeki küvet, lavabo, duş teknesi, klozet, kanalizasyon ve batarya hepsi tesisat ürünleridir. Sıhhi tesisatın ne olduğunu cevaplarken apartmanda temiz su ve atık su tesisatını kontrol ederek anlaşılması kolaydır. Yeni evde kurulan tesisat sistemini uzman bir ustaya devretmek de önemlidir.

Daha Uzun Ömürlü Sıhhi Tesisat İçin Ne Yapılabilir?

Öncelikle kurulum sisteminin kurulum sürecinde gerekli özen ve dikkatin gösterilmemesi birkaç yıl sonra kurulum sorunlarına neden olacaktır. Doğru parçalarla bile kurulum sürecindeki hatalar kalıcı hatalara neden olabilir. Pek çok sıhhi tesisat sistemi yenileme sırasında ciddi hasar görür. Bu nedenle onarım işlerinizi tamamlamak için deneyimli ve profesyonel tesisatçılara sahip olmak çok önemlidir. Tüm bunlara ek olarak, özünde, yanlış kullanım nedeniyle, özenle hazırlanmış kurulum sisteminin de onarılması gerekiyor. Örneğin; çeşitli eşyalar girme durumları, tehlikeli kimyasalların kullanımı ve ekipmanın sonradan değiştirilmesi gibi birçok faktör bu konuda negatif etkiler yaratabilmektedir.

0 görüntüleme

Haberler