Antalya Su Tesisatcı

S

ıhhi Tesisat Neleri Kapsar?

İnsanların kullanabilmesi için temiz suyun kaynağından kullanım alanına taşınması, kullanılan pis suyunda yine borular vasıtasıyla dışarıya atılmasını sağlayan tesisata, sıhhi tesisat denilmektedir. Firmamız, su kullanımı için tesisat kurulumu yaparken, kullanım yerine ve amacına göre farklı ekipmanlar kullanmaktadır. Temiz suyun sağlıklı olarak kullanım yerlerine iletilebilmesi için büyük önem taşımaktadır. Kurulumu yapılan tesisat, temiz su ile pis suyu birbirinden ayırmaktadır. Firmamız, tesisat kurulumu ve tüm arıza türlerinin tamiri için hizmet seçenekleri sunmaktadır.

Sıhhi Tesisat Ürünleri

Evlerde, su ihtiyacı duyulan tüm bölümlere özel malzemeler kullanılmaktadır. Bina içerisi tesisat döşeme işlemlerinde, su boruları, vanalar ve bağlantı elamanları kullanılmaktadır. Sıhhi tesisat neleri kapsar denildiğinde, müşterilerimize ihtiyaç durumuna göre musluklar, lavabo armatürleri, bataryalar, evyeler, lavabolar, klozetler, banyo küvetleri, giderler sıralanabilmektedir. Tesisatta kullanılan en önemli ürünler bağlantı contalarıdır. Conta bağlantıları doğru ve dikkatli yapılmadığında, çeşitli sorunların yaşanmasına neden olabilecektir. Ustalarımız, ilk kurulumda ve tamir işlemlerinde, tüm ayrıntılara dikkat etmekte, kaliteli malzemeler kullanırken, bağlantıları doğru yapmaktadır.

Sıhhi Tesisat Borularının Döşenmesi

Su tesisatı döşemelerinde kullanılan en önemli malzeme su borularıdır. Tesisat boruları, zemin ya da duvar içerisinde sıva altında kalacağı için dayanıklı malzemelerden seçilmelidir. Sıva altında kalan boruların uzun ömürlü olması, deformasyona uğramaması, su kaçağı oluşmaması ve insan sağlığı açısından önemlidir. Sıva üstü bölümlerde kullanılacak olan su borularının da görsellik açısından uyumlu olmasına dikkat edilmelidir. Ustalarımız, boru çapını ve diğer özelliklerini, kullanılacak olan suyun oluşturacağı basınca göre özel hesaplama yaparak ayarlamaktadır.

Tesisatın Uzun Ömürlü Olması

Evlerde, su tesisatlarının yapımında gereken özenin gösterilmemesi, kısa sürede sorunların yaşanmasına neden olacaktır. Su tesisatlarının, uzun ömürlü olabilmesi için sıva altı kullanımlarda, borularda kırılma, ezilme olmamasına, bağlantı noktalarının sağlam bir şekilde birleştirilmesine dikkat edilmelidir. Firmamız, her zaman standartlara uygun malzemeler kullanarak, tesisatın uzun ömürlü olmasını sağlıyoruz. Bina için tesisat projeleri yapılırken, kullanılan pis suyun şehir kanalizasyonuna hızlı bir şekilde atılmasını sağlayacak sistemin kurulmasına önem verilmelidir. Bu sayede su tesisatları, insan sağlığı açısından uygun olarak yapılacaktır.

1 görüntüleme

Haberler