Antalya Su Tesisat İşleri


Sıhhi Tesisat Problemleri Ve Sebepleri

Sıhhi tesisat, temiz suyun güvenli bir şekilde binaya gelmesini sağlarken pis suyun da binadan uzaklaştırılmasına olanak sağlayan tesisat türü olarak tanımlanır. Binalarda, konutlarda veya işyerlerinde bulunan lavabo, banyo, tuvalet veya diğer giderler sıhhi tesisat elemanlarını oluştururlar. Bazen bu tesisat elemanlarında arızlar meydana gelmektedir. Bu durumda sıhhi tesisat problemleri ve sebepleri detaylı ve uzman personellere ihtiyaç duyarak araştırılmalı ve doğru yöntemler ile sorun çözülmelidir. Karaca Tesisat olarak firmamızın büyük özveri ile çalışan ekibi tüm tesisat projelerinde ve arızlarında hizmet vermeye hazır.

Sıhhi Tesisat Problemleri Neler?

Sıhhi tesisat kavramı banyodan mutfağa, duştan diğer gider yerlerine kadar geniş bir çerçevede etkin rol oynadığı için kimi zaman arızlar yaşanabilir. Bu gibi durumlarda arızanın neden meydana geldiğini tespit etmek çok önemli diyebiliriz. Temiz su tesisatında, pis su tesisatında veya sifon arızaları bu problemlerin yaşandığı alanlardır. Bu durumla karşılaşıldığında sıhhi tesisat problemleri ve sebepleri konusunda uzman çalışanlardan oluşan firmamız hizmetlerini gerçekleştiriyor.

Sıhhi Tesisat Problemleri Ve Sebep Olan Durumlar

1- Tesisat borularının bozuk, eskimiş ve paslı olması: Tesisat borularınızda kullanılan malzeme galvaniz özelliğini kaybederek zamanla oksitlenebilir ve bu da paslanma olayının gerçekleşmesine sebep ol

2- Bataryadan suyun az gelmesi ya da hiç gelmemesi: Borularda normalden fazla kireçlenme olayı yaşanmış olabilir veya borularda parçalanma gözlenebilir. Borulardaki bağlantı noktalarında sorun olması da aynı probleme sebep gösterilebilir.

3- Borularda su sızıntısı problemlerinin yaşanması: Contada yıpranma ve aşınmalar meydana gelmiş olabilir. Kireçlenme ya da kalitesiz ve yanlış malzeme kullanımı da sorun yaratıyor olabilir. Bu durumda hata tespitini erken yapmak bütçeniz açısından da oldukça önemlidir.

4- Duvarlarda kabarma ve terleme olması: Duvar sıvasının altındaki borular iyi izole edilmemişse duvarlarda kabarmalar ve terlemeler meydana gelebilir.

5- Tesisat borularından pis ve yoğun kokular gelmesi: Borulardaki bağlantılarda sorun olması anlamına gelir ve borularda sızıntı olabileceğinin bir belirtisidir.

6- Borulardan yüksek ses gelmesi: Yanlış boru seçimi ya da boruların iyi sabitlenmemesi de sıhhi tesisat problemleri ve sebepleri arasında yer alır. Tesisat sistemi içerisinde yabancı bir cisim bulunması ihtimali de aşırı ses gelmesine sebep olabilir.

0 görüntüleme

Haberler