Antalya Su Kaçağı TespitiApartman dairelerinde ya da iş yerlerinde su kaçağı meydana gelmesi durumunda alt katın tavanında hasar oluşur. Ancak, klasik yöntemlerle su kaçağını tespit etmek hem uzun sürer, hem de zordur. Firma, uzman personeli ve teknolojik cihazlarıyla kaliteli hizmet sunuyor. Bu noktada antalya su kaçağı tespiti konusunda firma ön plana çıkmayı da başarıyor.

Antalya Kırmadan Su Kaçağı Bulma

Su kaçağı, kirli veya temiz sudan olabilir. Bunu test etmek için ilk olarak daire vanası kapatılır ve küvet ve lavaboya su dökülür. Alt katta sızıntı olursa bu kaçağın giderlerde yani kirli suda olduğunu gösterir. Temiz suda kaçak olup olmadığı ise, yine bir testle anlaşılır. Çamaşır makinesi veya bulaşık makinesi musluğuna bir cihaz bağlanır. Vana kapalı olduğu halde bu cihaz yardımıyla tesisata tazyikli su basılır. Bu aşamada devreye hassas nem ölçer cihaz girer. Islaklık nerede fazla ise, o noktada sadece bir fayansa kırılarak arıza onarılır.

Kırmadan Su Kaçağı Bulmanın Avantajları

Geleneksel yöntemlerde su kaçağını bulmak için tahmin üzerine birden fazla nokta kırılır, kaçak bulunmaya çalışırdı. Bu ise ev sahibine ek masraflar getirirdi. Oysa, cihazla yapılan kaçak bulma işlemi hem daha kısa sürede tamamlanıyor hem de çok fazla fayans kırılmadan sorun çözülüyor. Bu sebeple, Antalya'da bu türden sorun yaşayanlar, cihazla kaçak bulan firmayı tercih ediyorlar.

0 görüntüleme

Haberler