Antalya Su Kaçağı TespitiSu kaçağı, konutlar başta olmak üzere birçok yapıtın ortak sorunudur. Su sızıntısı hem yapıyı oluşturan inşaat malzemelerine zarar veriyor hem de alt komşuları rahatsız ediyor. Bununla birlikte su tesisatından kaynaklanan sıkıntılar musluklar kapalı olduğu halde faturayı kabartabiliyor. Daha çok banyo ve tuvaletlerde yaşanan bu durumun onarılması son derece kolaydır. Fakat kaçağın nerden kaynaklandığını tespit etmek profesyonel destek gerektirir.

Kırmadan Su Kaçağı Tespiti

Su, yolunu bulduğu zaman hiç olmadık yerlerden karşınıza çıkabilir. Bu yüzden kaçağın tespiti son derece önemlidir. Asıl sorunu bulup onarmadığınız sürece sancılı süreç devam edecektir. Kırmadan su kaçağı tespiti yapan çok sayıda firma var. Fakat işinde uzman ustası ve son teknoloji cihazları olan firma sayısı sınırlıdır. Profesyonel hizmet ve garantili işçilikle su kaçağını kırmadan tespit edip en uygun tadilatı yapıyoruz.

Kırmadan su kaçağı tespitinde kullanılan yöntemler şu şekildedir;

  • Termal kamera ile tespit

  • Boru kamerası ile tespit

  • Gaz izleme yöntemi

  • Boyalı su tekniği

  • Nem tespit yöntemi

  • Manyetik cihazla dinleme yöntemi

Su kaçağı tespitinde artık ileri teknolojik yöntemler kullanılıyor. Bu sayede etrafı kırmadan, zarar vermeden sorun tespit ediliyor ve tadilat gerçekleştiriliyor.

Kırmadan Kaçak Su Bulma

Kaçak su nerden kaynaklanırsa kaynaklansın kırmadan tespit edilmesi önem arz ediyor. Bazı kaçaklar ne yazık ki kaynağından çok farklı zeminlerden çıkış yapabiliyor. Bu yüzden gelişigüzel kırmak ekstra maliyetlere neden olur. Hatta çoğu su kaçağı tadilatı kırma, dökme gerektirmeden yapılabiliyor. Bunun için işinde uzman, tecrübeli ve titiz çalışan firmalardan yardım almanız daha doğru olacaktır.

1 görüntüleme

Haberler