Antalya Su Kaçağı Nasıl Tespit Edilir ve OnarılırBina içerisinde meydana gelen su kaçağını tespit etmek ve yerini bulmak zor bir işlemdir. Su kaçağı sorunu ile karşılaşanlar, su kaçağı nasıl tespit edilir ne yapılmalı gibi sorulara cevap aramaktadır. Firmamız, telefonla iletişim kuran müşterilerine, teknolojik cihazlar ile kırmadan tespit yaptığı bilgisini vermektedir. Evlerde, su kaçağı meydana geldiğinde, su kaçağının olduğu bölge çevresinde ıslaklık meydana gelecektir. Daha çok üst katta kaçak meydana geldiğinde, tavanda ıslaklık ve nem oluşacaktır. Tamir işlemleri için kaçağın meydana geldiği yer tespit edilmelidir.

Su Kaçağı Tespit Yöntemleri

Evlerde meydana gelen su kaçağı yerinin tespiti için farklı yöntemler denenmektedir. Ustalarımız ilk olarak su kaçağının, temiz su ya da kirli su borularından olduğunu tespit etmeye çalışmaktadır. Su kaçağının görüldüğü bölgeye göre akustik dinleme cihazı ya da kameralı görüntüleme cihazı ile tespitler yapıyoruz. Teknolojik cihazlar ile tespitlerimizi nokta olarak yapıyoruz. Su kaçağı belirtisi ile tespit edilen yer farklı noktalar olabilmektedir. Beton içerisinde su sızıntısı bulduğu boşluklarda giderek farklı yerde dışarıya çıkacaktır.

Su Kaçağı Tamiri

Firmamız, müşterilerimizden gelen servis taleplerine her zaman usta personeller yönlendirmektedir. Ustalarımız, nokta atışı tespitler yaptıktan sonra, duvar ya da zeminde su kaçağının olduğu yerde küçük alan açarak, tesisat borusunu meydana çıkartıyorlar. Su sızıntısına neden olan borudaki hasar durumuna göre çözüm üretiyorlar. Onarım işlemlerinde, boru üzerine özel malzeme sarılmakta ya da hasarlı bölge kesilerek, ekleme yapılmaktadır. Su kaçağı onarım işlemlerinde, mümkün olduğu kadar kırmadan tamir işlemlerinin tamamlanmasına özen gösteriyoruz. Kalorifer tesisat borularında meydana gelen su sızıntılarında, kimyasal ilaçlar kullanarak borulardaki çatlaklıkları ilaçlarla kapatıyor ve su sızıntısını önlüyoruz.

Termal Kamera İle Tespit Yapmak

Evlerde su kaçağı daha çok kalorifer tesisat borularında meydana gelmektedir. Zemin içerisinden geçen sıcak su boruları, termal kamera sayesinde rahatlıkla görüntülenebilmektedir. Termal kamera görüntülemesi yapılırken, boruların sağlam olduğu yerde görüntü düz bir hat şeklinde görülecektir. Su kaçağının olduğu yerde ise görüntü dağılmakta ve boru dışına sızan suyun varlığını gösterecektir. Bu yöntem sayesinde kolay bir şekilde sızıntı yeri tespit edilecektir.

0 görüntüleme

Haberler