Antalya su kaçağı nasıl bulunur


Antalya da Fayans Altındaki Su Kaçağı Nasıl Anlaşılır?

Sıhhi tesisat sızıntıları evin herhangi bir yerinde meydana gelir. Tavanlarda, duvarların arkasında, yeraltında ve görünür borularda da oluşabilirler. Sızıntılar ayrıca tuvaletlerde, küvetlerde, giderlerde, lavabolarda ve duşlarda oluşabilecekleri de içerir.

Çoğu ev sahibi, bir musluk veya cihaz gibi doğru hedefe ulaşmadan önce bir borudan düşen her damlanın, muhtemelen mülkünüze çürüme, çürüme ve su basması şeklinde olası zararlar vereceğinin farkında değildir. Sızıntıları onarmayı ertelerseniz, başa çıkmanız gereken daha büyük bir karmaşayla karşılaşırsınız.

Bununla birlikte, Antalya Özkanlar Tesisat olarak asıl zorluk, birçok ev sahibinin bunları nasıl tespit edeceğini bilmemesidir, bu nedenle evlerinde su sızıntısını durdurabilirler. İşte evinizdeki su kaçağını tespit etmenin bazı kolay yolları:

Antalya da Banyolar

Banyonuzun iç ve dış duvarlarında ve bitişik duvarlarda herhangi bir soyulma duvar kağıdı ve boya olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Özellikle duvar karolarında, karolar arasındaki kalafattan sürekli su geçişi nedeniyle soyulabilirler.

Su, bitişik duvarlara ulaşır, böylece duvar kağıdını ve boyayı duvara yapıştıran bağı gevşeterek soyulabilir. Banyo veya duşa bitişik duvarlarda düşen veya gevşek duvar karosu olup olmadığını kontrol edin.

Antalya da Tuvaletler

Sıhhi tesisat sızıntıları genellikle tuvalette meydana gelir. Çoğu tuvalet üst katlarda inşa edilmiştir ve birden fazla boruya bağlantıları vardır. Bu onları sızıntıya eğilimli hale getirir. Sızıntılar, gözetimsiz bırakıldığında daha fazla hasara yol açar. İşte su sızıntılarını tespit etmenin bazı yolları.

Tuvaletinizdeki sızıntıları kontrol etmenin bir yöntemi de gıda boyası kullanmaktır. Tuvalet suyu deposuna tercih edilen bir gıda renginden birkaç damla eklemeniz yeterlidir. Tuvaleti yıkamayın. Birkaç dakika verin ve klozetteki suyun renginin değişip değişmediğini kontrol edin. Klozetin içindeki suyun rengi değiştiyse klozetiniz su kaçırıyor demektir. Tuvalet tabanının gevşek olup olmadığını kontrol edin.

Antalya da Mutfak

Mutfaktaki çoğu tesisat sızıntısı lavabonun etrafında ve lavabonun altındaki su besleme borularında meydana gelir. Sızdıran mutfak muslukları da yaygındır. Suntadaki değişiklikler için lavabo tezgahının alt alanını kontrol etmeye başlayın.

Plastik laminant tezgahlar oldukça kolay değişiklik gösterir. Sızan sudan etkilenen tezgahlar, dokunulduğunda süngerimsi bir his verir, koyu ve şişmiş görünür.

7 görüntüleme

Haberler