Antalya Su Kaçağı Cihazla Nasıl Bulunur


Su Kaçağı Nasıl Bulunur?

Binalarda bulunan su ve atık su boruları zaman içinde yıpranır ve binanın herhangi bir yerinden sızıntı halinde kendini gösterir. Bu arızalar genellikle boruların eskiyip deforme olmasında ya da tesisat döşenirken yapılan işçilik hatalarından kaynaklanıyor olabilir. Eski yöntemlerde bu kaçağı bulmak için duvar ya da zemin kırılıp arızanın giderilmesi hem riskli hem de oldukça eziyetli bir durum olduğundan artık teknolojik aletler kullanılarak bu sorun çok kısa süre içinde çözülüyor. Bu eski yöntemle duvar kırıldığı için çok fazla kirlilik oluştuğundan ev sahipleri tarafından tercih edilmeyen bir yöntem oluyor. Bu sorunla karşılaşan ve çözüm arayan herkesin en çok merak ettikleri sorulardan birisi yeni nesil yöntemlerle “Su kaçağı nasıl bulunur?” ve nasıl giderilir sorusudur.

Su Kaçağı Nasıl Anlaşılır?

Su tesisatınızda bir sorun olduğunda binanın herhangi bir yerinde rutubet ve pamuklanma hatta su damlaları olarak kendini belli eder. Bu sorun sadece tesisatın kaçak olan yerinde değil bağımsız başka bölümler de görülebilir. Bu sorunu çözmek sizin ya da acemi kişiler tarafından giderilmeye çalışılması hem gereksiz pislik hem de sorunu daha çözümsüz hale getirecektir. Bu nedenle Antalya su kaçağı tespiti için mutlaka kurumsal bir firmadan yardım almak gerekir.

Su Kaçağı Tespitinde Neler Yapılır?

Özellikle duvar içi su sızıntılar çok ciddi sorunlara neden olabilir. Eğer uzman ekipten yardım alınmazsa bu sorun binalarda yapısal bozukluğa ve hatta binanın çürümesine dahi neden olabilir. Su kaçağını hafife almak doğru değildir. Antalya su kaçağı tespiti için 7/24 çalışan ve konusunda uzman personeli ile Antalya Özkanlar Tesisat en teknolojik aletler ve sıra dışı yöntemlerle arızayı anında tespit ederek sorunu çözer. Su sızıntısının kaynaklandığı bölgede eğer arıza borudan kaynaklanıyorsa borular yenileri ile değiştirilir ya da contalarda n kaynaklanıyorsa onlar değiştirilerek bu durum nedeniyle sıkıntı yaşayanların bu sıkıntıları giderilir.

Su Kaçağı Tespitinde Modern Yöntemler

Antalya su kaçağı tespiti için mutlaka uzman bir ekipten yardım almak gerekir. Antalya Özkanlar Tesisat, su kaçağını nerden kaynaklandığını tespit etmek için termal kamera ve akustik ses dinleme cihazları ile gerçekleştirdiği için duvar kırılmadığı gibi ortam kirlenmeden çok kısa süre içerisinde noktasal bir şekilde tam yerini belirleyip sorunu çözer.

Su Kaçağı Tespitini ve Tamirini Kimler Yapar?

Su kaçağı genellikle evlerde banyo ve tuvaletlerdeki fayans ve kalebodur arasında oluşur. Antalya Özkanlar Tesisatın uzman ekipleri fayans altındaki su sızıntısını tespitini yapar ve sonrasında gerekli tadilat işlemleri deneyimli ustaları tarafından garanti kapsamında gerçekleştirilir. Antalya su kaçağı tespiti için su kaçağı algılayıcı dinleme aletleri ile arızalı olan nokta ufak bir delik açılarak yüzde yüz doğru nokta tespiti yapılır. Arıza giderildikten

0 görüntüleme

Haberler