Antalya Su Kaçağı Bulma Yöntemleri


5 Farklı Yolla Su Kaçağı Bulma Yöntemleri

Su kaçaklarının bulunması işlemi günlük yaşantımızda karşılaştığımız su kaçağı probleminin çözümünde her zaman etkili olmuştur. Su kaçaklarında meydana gelen kaçakların tespitinde 5 farklı yolla su kaçağı bulma yöntemleri öne çıkıyor.

Termal Kamera İle Su Kaçağı Bulma Antalya da

Bu yöntem genellikle su kaçağında uzman olan firmaların kullandığı bir yöntemdir. Kaçak olan yerde suyun sıcaklık değeri değiştiği için termal kamera bu bölümü çok daha kolay tespit edebilmektedir. 5 farklı yolla su kaçağı bulma yöntemleri, sıcaklık değerinin değiştiği kaçak noktasında termal kameralar kısa sürede kaçak tespiti yapabilmektedir.

Antalya Akustik Cihazlarla Su Kaçağı Bulma

Kaçak bulma işlemlerinde akustik yani sese duyarlı olan cihazlar öne çıkmaktadır. Sese duyarlı olan akustik cihazlar kaçağın olduğu yerde meydana gelen ses değişikliğini nokta atışı ile bulabilir. Bu cihazlar yine işin uzmanı olan su tesisat firmaları tarafından kullanılmaktadır.5 farklı yolla su kaçağı bulma yöntemleri içerisinde ilk sırada her zaman için özel cihazlar tercih edilmektedir.

Antalya Klasik Su Kaçağı Bulma Yöntemi

Fayans ve mermerlerin kırılması ile gerçekleştirilen bu yöntem klasik yöntem kategorisinde yer alıyor. Günümüz itibariyle amatör 5 farklı yolla su kaçağı bulma yöntemleri yerini cihazlara bıraktı ve bu yöntemlerin oluşturduğu maddi hasar yeni yöntemlerle tarihe karıştı.

Bu yöntemde su tesisatçısının tahminleri öne çıkıyor. Suyun yayıldığı veya duvarın ıslaklığını hesap eden tesisatçılar tahmini yaklaşımlarla kaçak tespiti yapmaktadır. Fayanslar ve mermerler bu yöntemde fazlaca zarar görür. Bu nedenle günümüzde amatör 5 farklı yolla su kaçağı bulma yöntemi kullanılmamaktadır.

Antalya da Gizli Kaçak Bulma Yöntemi

Su kaçakları bazı durumlarda gizli olur. Gözle görülmeyen ancak su sarfiyatının olduğu kaçaklar faturaların yüksek gelmesine ve su israfına neden olur. Gizli olan su kaçaklarının bulunması işleminde öncelikle su saati kontrol edilir. Su saati su sarfiyatı olmadığı halde dönüyorsa bu durumda gizli kaçak var demektir. Bu işlemde yine kameralı cihazlar 5 farklı yolla su kaçağı bulma yöntemi konusunda pratik çözüm üretiyor.

Antalya da Amatör Su Kaçağı Bulma Yöntemleri

Bu yöntemler genellikle başarısızlıkla sonuçlanmaktadır ve su tesisatına zarar vermektedir. Su tesisatı hakkında bilgisi olmayan kişilerin gerçekleştirdiği bu yöntem yerini profesyonel cihazlarla yapılan yöntemlere bırakmıştır.

45 görüntüleme

Haberler