Antalya Sıhhi Tesisat Merak Edilenler


İnsan Sağlığı Açısından Sıhhi Tesisat

Evlerde su tesisat sistemi yapılırken, temiz su tesisatı ile pis su tesisatı ayrı yapılır. Pis su insan sağlığı açısından zararlıdır ve tesisat üzerinden, kanalizasyona gönderilmektedir. İnsan sağlığı açısından sıhhi tesisat büyük önem taşımaktadır. Firmamız, yeni binalar için sıhhi tesisat projeleri hazırlarken, insan sağlığına daha uygun malzeme türlerini kullanmaktadır. Metal borular zamanla paslanma yapacağı için temiz su tesisatlarında, suyun kirlenmesine neden olabilecektir. Bunun için daha sağlıklı olan pvc boru ürünlerini kullanıyoruz.

İnsan Sağlığı Açısından Suyun Kalitesi

İnsan sağlığı ve hayatın devamı açısından suyun önemi büyüktür. Evlerde kullanılan suyun kaliteli olabilmesi için çeşitli arıtma işlemleri ile ana şebekeden evlere verilmektedir. Evlerde kullanılan sıhhi tesisatın yapısı da suyun kalitesini önemli ölçüde etkileyecektir. Sıhhi tesisatta kullanılan malzemenin kalitesi hem suyun kalitesini hem de insan sağlığını etkileyecektir. Firmamız, projelendirme yaparken, kullanılacak malzeme türleri ve malzeme türlerinin özellikleri hakkında müşterilerine bilgi vermektedir. Pis su tesisatlarında da tüm bağlantıların doğru yapılması, su kaçağının olmaması sağlık açısından önemlidir.

Sağlam Malzeme Kullanımı

Sıhhi tesisat kurulumlarında, pis suyun kanalizasyon sistemlerine dışarıya sızmadan ulaştırılması, sağlık açısından önemlidir. Pis suların borular dışına taşması, böceklerle temas etmesine ve böceklerin bitkilere, insanlara teması ile hastalık bulaştırabileceği düşünülmelidir. Bunun için tüm sıhhi tesisat işlemelerinde, dayanıklı ve çabuk kırılmayan, zarar görmeyen boru ve sızdırmaz parçaların kullanılması önemlidir. Firmamız, her zaman profesyonel olarak planlama yapmakta, doğru malzemeler kullanmaktadır. Deneyimleri ile alanında uzmanlaşmış olan ustalarımız ile tüm sıhhi tesisatın insan sağlığı açısından kullanışlı olmasını sağlıyorlar.

Su Kaçaklarının Önlenmesi

Sıhhi tesisatta yanlış ürünün kullanılması ya da işlem hataları, su kaçaklarının meydana gelmesine neden olacaktır. Evlerde su kaçağı meydana geldiğinde, nemlenme oluşturacak ve bu nemlendirme zamanla insan sağlığı açısından zararlı olmaya başlayacaktır. Tesisatın sağlam olması, ana şebekeden gelen suyun borular içerisinde kirlenmemesi için dayanıklı ve insan sağlığına uygun olduğu onaylanmış malzemeler kullanılmalıdır. Firmamız, gerek yeni tesisat gerekse tamirat işlemlerinde, insan sağlığını ön planda tutarak malzeme seçimi yapmaktadır.


0 görüntüleme

Haberler