Antalya Petek Temizliği

Kış mevsiminin en önemli eşyası kombilerdir. Kombilerden verim alınması için her şehirde olduğu gibi Antalya petek temizliği hizmetlerine ihtiyaç duyulur. Çoğu kişi kış mevsiminde kombisini yaktığı halde ısınmamaktan şikayetçidir. Bunun sebebini ise kombi peteklerinin içinin temiz olmaması oluşturur. İçi hav ve partiküllerle dolu olan bir petek dışarıya ısı vermeyecek hatta kendisini bile zor ısıtacaktır.

Antalya Petek Temizliği Nasıl Yapılır? ​

Antalya'da yaz mevsimi çok sıcak geçmesine rağmen kış mevsiminde soğuk olabildiğince çok hissedilir. Kombi kullananların evlerinin sıcak olması için petek temizliğini yaptırmaları gerekir. Peteğin ısı vermesi için yalnızca havasının alınması yeterli değildir. Isının petek dışını etkilemesi için peteğin içindeki sıcak su dolaşımının sağlanması gerekir. Son dönemlerde petek temizliği için jel yakıtlar kullanılıyor.

Bu yakıt peteğin içindeki;

  • Pas,

  • Kir,

  • Pamucak,

  • Kireç kalıntısı gibi istenmeyen maddeleri yok ediyor.

Böylelikle kombi ayarını yükseltmeye gerek kalmıyor. Kombinin derecesinde yazan sıcaklık seviyesinin petekte hissedilmesi için petek temizliğinin mutlaka yapılması gerekiyor. Bu işlemin kaliteli ve güvenilir bir firmaya yaptırılması önem taşıyor. Bu alanda kombi peteğinin içerisine gönderilen jel veya temizleme tableti peteklerin içerisindeki pislik ve zararlı materyalleri temizliyor. Böylelikle peteğin içindeki sıcak su kolaylıkla dolaşım yaparak dışarıya da ısı veriyor.

Antalya Petek Temizliği Yaptırmanın Avantajları

Petek temizliği yaptırmak kombinin yaşam alanlarını gerçek anlamda ısıtmasını sağlıyor.

  • Kombide yakıt tasarrufu sağlıyor.

  • Isının dış mekana iletilmesini sağlıyor.

  • Petekten gelen kötü kokuları yok ediyor.

  • Kombi faturasının daha uygun olmasını sağlıyor.

Kombisini en yüksek ayarda yaktığı halde ısınamadıklarını söyleyen kişiler petek temizliği yaptırdıklarında rahat ve konforlu şekilde ısınabiliyor. Kombilerin verimli çalışması ve gerçek ısı iletimi sağlaması için petek bakımı yaptırmak gerekiyor.6 görüntüleme

Haberler