Antalya Kombi Petek Temizliği Kaç Yılda Bir Yapılır?

Güncelleme tarihi: 29 Eki 2021Karaca tesisat firması olarak bölgemizdeki tüm müşterilerimize, tesisat bakımı, kombi bakımı, petek temizleme, su kaçağı tespiti, tıkanıklık açma hizmetlerini veriyoruz. Evlerinde, ısınma ihtiyacı için kombi kullananlar, istenilen ısı verimliliğini elde edebilmek için petek temizliği yaptırmalıdır. Yeni tesisat kurulumlarından sonra yıllarda temizlik yaptırmayanlar, peteklerde meydana gelebilecek tıkanıklıklar nedeniyle ısınma sorunu yaşayabilecektir. Petek temizletme işlemlerinin 2 yılda bir yapılması gerektiğini, sektörde edinmiş olduğumuz tecrübemiz ile belirtiyoruz.

Petek Temizleme Yöntemleri

Kombi tesisatlarında bulunan tüm peteklerin, temizlenmesi için insanların büyük bir bölümü kendileri yapmaya çalışmaktadır. Petek temizleme işlemleri, petekler içerisindeki suyun boşaltılarak yapılması, eski bir yöntemdi ve tam temizlik için yeterli olmamaktadır. Firmamız, müşterilerimizden gelen petek temizleme taleplerine, deneyimli elemanları ve gelişmiş temizleme makinesi ile hizmet veriyor. Ekiplerimiz adresinize geldiğinde, petek temizleme makinesini, kombi altından tesisata bağlıyor ve makine içerisine konulan ilaçlı suyun basınçlı olarak tesisat içerisinde dolaşmasını ve çamur, kireç gibi atıkların, sökülerek temizlenmesini sağlıyoruz. Temizleme işlemlerimiz, tesisatta bulunan petek sayısına göre 45 dakika ile 1,5 saat arasında sürmektedir.

Düzenli Bakım Hizmetleri

Kombi arızalarının önlenebilmesi için yıllık periyodik bakımları yapılmalıdır. Kombinizin bakımını yaptırırken, firmamızdan tüm peteklerinde birlikte temizlenmesini talep edebilirsiniz. Müşterilerimize, peteklerde tıkanıklık ve ısınma sorunu oluşmaması için 2 yılı geçmeyen süreler içerisinde temizleme yaptırmalarını öneriyoruz. Petekler içerisinde meydana gelen tıkanmalar, ısınma sorunları ile birlikte, kombinin daha fazla çalışmasını ve çeşitli arızaların meydana gelmesini sağlayabilecektir.

Petek Temizletmenin Avantajları

Petek temizletme işlemlerimiz, müşterilerimiz çeşitli avantajlar sağlayacaktır. Temizlenen petekler içerisinde, tortu oluşmayacağı için suyun dolaşımı rahat olacak ve su kaçağı gibi sorunlar meydana gelmeyecektir. Her temizlik sonrası, ısı verimliliği artacak, fatura tutarlarının düştüğü görülebilecektir. Uzun yıllar temizlenmeyen peteklerde meydana gelen tıkanmalar, kombinin zorlanarak çalışmasına ve yüksek maliyetli masrafların oluşmasına neden olacaktır. 2 yılda bir temizlenen peteklerinde ve kombi cihazlarında herhangi bir arıza oluşmadan güvenli kullanılması sağlanmış olacaktır. Firmamız hizmetlerinden faydalanmak isteyenler, telefon numaralarımızı arayarak bizlere ulaşabilir, bilgi alabilir, servis talebi oluşturabilirler.


28 görüntüleme

Haberler