Antalya Kombi Petek Temizleme


Kombi – Petek Temizliği

Doğalgazla ısınan binalarda kombiler ve peteklerden yararlanılır. Kombiler petekler aracılığıyla mekanların ısınmasını sağlar. Ancak zaman içerisinde kullanıma bağlı olarak hem peteklerde hem de kombilerde temizlik ihtiyacı ortaya çıkar. Temizliğin zamanında yapılmaması peteklerin bulundukları odaları yeteri kadar ısıtmamasına neden olur. Bu sebeple de kombi derecesinin artırılması ve kir sebebiyle fazla güç harcanması sebebiyle fazla doğalgaz ücreti öderler. Bu durumdan kaçınılması için kombi - petek temizliği hizmeti alınması gerekir. Biz Özkanlar Tesisat firması olarak kombi ve petek temizliği için profesyonel hizmet sunarak insanların kaliteli ısınma elde etmelerine yardım ediyoruz.

Kombi Petek Temizliğinde Neler Yapılır?

Kombi petek temizliği titiz bir temizlik işlemidir. Temizlik işleminin yapılması için şu adımlar uygulanır;

  • Kombi kapatılır.

  • Kombiye su akışını sağlayan vanalar ve petek vanaları kapatılır.

  • Petekler içindeki kirli suyun boşaltılması için banyo tercih edilir.

  • Petek temizleme cihazının hortumu vanaya takılır.

  • Cihaz yardımıyla peteğe tazyikli su verilir ve kirli suyun petekten boşaltılması sağlanır.

  • Petekten boşalan su temiz hale gelene kadar işlem devam edilir.

Suyun temiz görünmesiyle petek temizlenmiş olur. Bu işlemin peteklerin tamamına uygulanması da mümkündür.

Kombi Petek Temizliği Hangi Aralıklarla Yapılmalıdır?

Kombi petek temizliğinde uzmanlar tarafından önerilen temizleme aralığı 2 yılda bir şeklindedir. Ancak bu süre kullanıma bağlı olarak daha uzun veya daha kısa süreli de olabilir. 2 yılda bir temizlik yaptırıldığında hem ısınma kalitesi artırılırken hem de fatura tasarrufu sağlanabilir. Ancak bunun için temizlik hizmetinin işinin ehli kişilerden alınması ve titiz bir temizlik yapılması gerekir. Firmamız kombilerin ve peteklerin temizlenmesi için uzun yıllardır temizleme işlemi yapan elemanlarımızla çalışıyoruz. Elemanlarımız temizleme için teknolojik makineler ve temizleme ürünlerini kullanıyorlar.

Kombi Petek Temizliği Ücretleri Nelerdir?

Kombi peteklerinin temizlenmesinde firmalar kendi fiyat tarifelerini kullanırlar ve temizlik için başvuran insanlara bu fiyatları sunarlar. Fiyatlar firmaya bağlı olarak değiştiği için yüksek ücretler olabilir. Ancak bizler müşterilerimizin bütçelerine uygun temizleme hizmeti almasını istiyoruz. Bu sebeple de kombi petek temizliği hizmetlerimizde ekonomik fiyatlar uyguluyoruz.

Petek Temizliği İstenilen Zamanda Yaptırılabilir Mi?

Kombi peteklerinin temizliğini yılın her mevsiminde yaptırmak mümkündür. Ancak genellikle sonbahar ve kış mevsimi başlangıçlarında bu temizlik yaptırılarak kışa hazırlıklı olunabilir. Firmamız 7 gün 24 saat hizmet veren bir firmadır. Bu nedenle istediğiniz zaman bizi arayarak peteklerinizin temizlenmesini sağlayabilirsiniz.0 görüntüleme

Haberler