Antalya Kanalizasyon Açma Ve Temizliği Kanalizasyon açma


Kanalizasyon Açma Ve Temizliği Kanalizasyon açma işlemi konusunda uzman tesisatçılar tarafından yapılacak bir işlemdir. Atık suları üzerinde taşıyan kanalizasyon borularının belirli aralıklarda aksatılmadan kanal yıkamalarının yapılması gerekir. Bu işlem için karaca tesisat olarak ustalarımızı yönlendirip, boru içini temizleyen makinelerimiz ile titizlikle yapmaktayız. Boruların 5 yılda bir temizletilmesi gerekiyor. Aksi taktirde içlerine kum, yağ, çakıl gibi maddeler birikerek tıkanmalara yol açacaktır.

Kanallar bina giderlerinden atıkların alt yapıya ulaşmasını sağlayan işlemin adıdır. Mutfak, banyo gibi giderlerden atılan yabancı maddeler gider tıkanmalarına yol açar. Bu gibi durumlar da kanal tıkanmasına sebep olur. Bu gibi durumlarda kanalizasyon açma işlemi için hızlıca firmamızdan yardım almalısınız. Çünkü kanal tıkanmasına hızlı müdahale edilmediğinde atık suların birikmesine yol açacak ve alt katta yer alan dairelerin tuvaletlerinde taşma yaşanacaktır.

Antalya Tıkanıklık Nasıl Fark Edilir?

Tıkanmalar aniden olmaz. Fark edilebilir en önemli göstergesi suyun akış hızının yavaşlaması ve bazı zamanlar ufak boyutlarda yaşanan tıkanma belirtileri olacaktır. Firmamız Antalya kanalizasyon açma işlemlerinde profesyonel kadrosuyla son teknoloji ürün olan kameralı görüntüleme cihazları ile müdahale etmektedir. Tıkanıklığın nerede meydana geldiğini belirlemek için önceliğimiz tıkanıklığın olduğu noktayı tespit etmektir. Bu şekilde yapılmayan işlemler için doğru sonuç alınması mümkün değildir.

Antalya da Bir İlk Robot Cihaz Kullanımı

Kameralı cihaz ile kanalın içerisinin kontrol edilmesinin amaçlarının başında tıkanıklığı sebebinin ne olduğuna da bakmaktır. Tıkanıklığın sebebi atılan yabancı maddeler ise; kullanılan robot cihazın ucuna uygun olan aparat takılır. Tıkanıklığa sebep olan her cisim aynı değildir. Tıkanan cismin türüne göre robot cismin ucuna aparat takılır. Tıkanıklığı oluşturan sert cisimler için onları parçalayarak açma işlemi gerçekleştirilirken, peçete, kağıt gibi yumuşak cisimlerin oluşturduğu tıkanıklıklar için robot cihazın ucuna takılan toplama aparatı ile temizleme işlemi yapılır.

Antalya Kanalizasyon Temizleme İşlemi

Kanal temizleme işlemi öncesi logar kuyusuna bakılmalıdır. Zamanla logarlar toprakla kapanabileceğinden yerinin nerede olduğunu dışarıdan bakarak bulmak mümkün olmayabilir. Bu gibi durumları göz önünde bulunduran ustalarımız dedektör yardımı ile logarı tespit eder. Tespit sonrası logar kapağı açılarak temizleme işlemine başlanır. Temizleme işlemi tamamlandıktan sonra ekip çalışanlarımız emin olmak için tekrar kamera kontrolü yaparak işlemi tamamlarlar.

0 görüntüleme

Haberler