Antalya Kanalizasyon Açma ve Temizliği


Kanalizasyon Açma ve Temizliği

Günümüzde bilinçsiz kullanım sebebi ile mutfak lavabosu, banyo lavabosu ve tuvalet tıkanıklıkları yaşanır. Aynı bilinçsizliği kamuya açık alanda yaparak şehir giderlerinin tıkanmasına da sebep olabilirsiniz. Doğal hava olayları nedeni ile sürüklenen maddeler, çevreye atılan çöpler yağmur suları ile kanalizasyonun tıkanmasına sebep olur. Kanalizasyon tıkanıklığı oldukça önemli, insan sağlığını tehdit eden ve tüm giderlerde geri tepmeye yol açan ciddi bir sorundur.

Antalya Kanalizasyon ve Rögar Tıkanıklığı Aynı Mı?

Kanalizasyon sıklıkla rögar ile karıştırılır. Rögar işyeri, kurum ya da binaların giderlerinin toplandığı, birçok borudan oluşan bir gider sistemidir. Bireysel giderlerin tıkanması zamanla rögarda tıkanıklığa, rögar tıkanıklıkları ise tüm giderlerin tek bir noktadan atıldığı kanalizasyon tıkanıklıklarına yol açar. Kanalizasyon tıkanıklığının sonuçları ise toplu olarak insanların, canlıların ve tüm doğanın olumsuz etkileneceği bir durumdur.

Antalya Kanalizasyonu Açmak İçin Ne Yapılır?

Bir tıkanıklığın kanalizasyondan kaynaklanıp kaynaklanmadığı bilmek için öncelikli olarak tespit yapmak gerekir. Profesyonel ekibimiz ve uzun süreli tecrübemiz ile sorunun kanalizasyondan kaynaklandığını tespit etmek adına kanalizasyon görüntüleme cihazlarımızı kullanıyoruz. Tıkanıklığı açmak için Özkanlar tesisat özel vidanjör ekipmanlarımızın desteği ile tüm tıkanıklığı ve gideri tıkanan yerden basınçlı su ya da vakumlu araçlarımızla çekerek araç haznesine hapsediyoruz. Tıkanıklık açıldıktan sonra borularda hasar var ise hemen tamirini üstleniyoruz.

Antalya Kanalizasyon Açılmaz İse Ne Olur?

Şehir planlamasında önemli olan alt yapı ve kanalizasyon açma ve temizliği tesisat çalışmaları en önemli işlemlerdir. Buna rağmen bazen kalitesiz malzeme kullanılarak büyük sorunlar yaşanabilir.

Kanalizasyon tıkanıklığının açılmaması;

  • Giderlerin geri teperek kanallardan çıkmasına

  • Bahçe giderlerinin taşmasına

  • Rögarların geri tepmesine

  • Bireysel gider borularının hasar görmesine

  • Bina tesisatını bozmasına

  • Çevre kirliliğine

  • Hastalıkların ortaya çıkmasına

Tüm bu sorunlara sebep olması tüm sosyal yaşamı olumsuz etkiler. Kanalizasyon boruları kalın, dayanıklı ve çelik malzemedendir. Kalitesiz ürünlerin zamanla korozyona uğraması, donması ya da sıcağa maruz kalması sebebiyle aşınma meydana gelebilir.

Antalya Kanalizasyon Tıkanıklık Açma Fiyatlarımız

Kanalizasyon tıkanıklığını açmak için kullandığımız teknolojik cihazlarımız her tesisat firmasında olması gereken bir ekipmandır. En uygun fiyata, yüksek kaliteli hizmet vermeye devam ediyoruz.

0 görüntüleme

Haberler