Antalya Kameralı Su Kaçağı Tespiti Nasıl YapılırÖzkanlar tesisat olarak firmamızca kırma dökme işlemi olmadan kullandığımız son teknoloji ürünler ile

kameralı su kaçağı tespiti yapılmaktadır. Eğer dairenizde su kaçağı olduğunu görürseniz firmamız ile iletişime geçmeniz durumunda ustalarımız kameralı su kaçağı tespiti ile kaçağın olduğu yeri bulurlar. Çoğu tesisat firmaları kaçağın yerini tespit edebilmek için sızıntı yapan yeri kırarak tabanı açarak müdahale eder. Bu durum daire sahibi için artı bir maliyet olur ve sorun çözümü sonrası tadilat yaptırması gerekir. Biz firma olarak kameralı su kaçağı tespiti ile kırıp dökmeden sorunun kaynağına gitmekteyiz.

Su Kaçağı Nasıl Bulunur?

Öncelikle su kaçağının yerini tespit edecek olan arkadaşlarımız kameralı sistem ve dedektör kullanarak adım atar. Su kaçağı ne kadar derinde olursa olsun kameralı su kaçağı tespiti için uygulanan yöntem her zaman aynıdır. Daire dışında, dış hat ya da bahçe sulama borularında oluşan su kaçaklarında da karaca tesisat olarak hizmetinizdeyiz. Bahçe de yaşanan su kaçağı tespitinde de bahçeniz kazınarak işlem uygulanmaz. Aynı kameralı yöntem bu gibi durumlarda da değişmez.

Son teknoloji olan kameralı aletlerle su kaçağının yeri kırıp dökmeden tespit edilmekte. Tespit edilen firmamız ustaları tarafından gerekli müdahale yapılmaktadır. Tespit sırasında evinizde herhangi bir tadilat işlemi gerektirecek duruma yol açılmaz.

Dairede Su Kaçağı Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Banyo tavanlarında rutubet, nem ve damlayan su varsa bu mutlaka üst komşunuzun dairesinde su kaçağının olduğunun göstergesidir. Bazı kişiler banyosunu yeni tadilat yaptırdığı için böyle bir durumun söz konusu olamayacağı savunur. Böyle bir durumda su kaçağı olmayacağı asla söz konusu değildir.

Tavandan akan su için gerekli tadilat işlemi yapılmadığı müddetçe kendiliğinden sonlanacak bir durum söz konusu değildir. Evinize daha büyük hasarla vermeden hızlıca karaca tesisat olarak bizimle iletişime geçmelisiniz.

Boru Geçişlerine Neden Dikkat Edilmeli?

Banyo tadilatlarında gider borularının eğimine dikkat edilip, boruların geçişlerine önem verilmelidir. Boruların bağlantıları birbirine bağlanırken gözden kaçan en ufak bir sorun sonralarda su kaçağının oluşmasına neden olacağından titizlikle yapılmalıdır. Boruların döşeme işlemi bittikten sonra mutlaka test işlemi yapılmalıdır ki olası durumlar tekrarlanmasın.

0 görüntüleme

Haberler