Antalya Kalorifer Peteğin Neden Tam Isınmıyor?Kış aylarında herkesin aklında kalorifer peteğin neden tam ısınmıyor? sorusu akıllara gelir. Aslında bu sorunun cevabı oldukça kolaydır. Peteklerinizde hava ya da tıkanıklık olması, tesisat borularında tıkanıklık ya da boruların ters bağlanması ya da kombi pompasının yetersizliği gibi etkenler peteklerin işlevlerini yerine getirmesine neden olmaktadır.

Kombi Pompasının Yetersizliği

Kalorifer peteğin neden tam ısınmıyor? sorularının cevaplarından biri olan kombi pompasının yetersiz gelmesi arızanın göstergelerinden biridir. Karaca tesisat olarak kombi tesisatı döşerken öncelikle uygun kombiye karar vererek tesisat döşüyoruz. Tesisatın büyüklüğü ve petek sayısı uygun kombi ile değiştirilerek çözüme ulaşabiliriz.

Tesisat Borularının Ters Bağlanmış Olması

Bazı durumlarda peteklerin altı ısınırken üstü soğuk olur. Bu gibi bir durumla karşılaşıldığında tesisat borularınız ters bağlanmış olabilir. Borulardan geçen su peteklere yukarıdan değil aşağıdan girer ve devir işlemi yapamadığından peteğin sadece altı sıcak olur. Bu durumda kalorifer peteğim neden tam ısınmıyor? diyecek olursanız bunun cevabını kendiniz bulamazsınız. Tesisat firmamızda çalışan ekibimiz gelip bunu araştırıp cevabını verebilirler. Eğer ters bağlantı yapıldıysa bağlantılar değiştirilerek çözüme ulaşılması sağlanır.

Antalya Peteklerde Hava Olması

En sık rastlanan şikayetlerden biridir peteklerdeki hava. Bu durumda da peteğin üstü soğuk altı sıcak olacaktır. Böyle bir durumda karşılaşıldığında peteklerin havasını sizde kolaylıkla alabilirsiniz. Fakat bilinmeli peteklerin havası alınırken her zaman çözüme ulaşılmayabilir. Bu gibi durumlarda tecrübeli isek kendimiz peteklerin havasını alabiliriz; fakat uygulanacak adımlardan emin değilsek başka sorunlar yaşamamak için firmamızdan yardım almanızı öneririz.

Antalya Petek İçinde Tıkanıklık Olması

Bu durumda da tam tersi olarak peteğin üstü ısınır; ama altı ısınmaz. Peteğin içindeki su zamanla peteğin içinde aşınmalara yol açar ve bu durum sonucunda pas, tortu, balçık oluşturarak kireçlenmelere neden olur. Oluşan bu durum sonrası dibine çökme yaşanır ve su petek içinde gerekli bölgelere ulaşamadığından alt kısımlarında ısınma olmaz. Böyle bir durumu kendi başınıza çözmeniz mümkün değildir. Karaca Tesisat firmamız ile iletişime geçtiğiniz andan itibaren ekibimiz profesyonel hizmet anlayışı ile müdahil olurlar. Bu durumda peteklerin yıkanma işlemi gerçekleştirilir. Petekleri yıkamak için makine kullanımı bile gönderilen kimyasallar içeride biriken etkenleri temizler.

Antalya Tesisat Borularında Tıkanıklık Olması

Peteğin ısınmamasının bir başka nedeni de tesisat borularında yaşanan tıkanıklıktır. Tıkalı olan boruların gittiği yerde ki petekler ısınma işlemini yerine getiremez. Bu gibi durumlarda özkanlar tesisat ekibimiz termal kamera ile tıkanıklık tespiti yapmaktadır. Kullanılan bu yöntem ile tıkanıklığın olduğu yer tespit edilip, gerekli müdahale yapılabilmektedir.

3 görüntüleme

Haberler