Antalya İçin En İyi Petek Temizleme Servisleri

Petek temizliği verimli şekilde ısı elde etmeniz için yapılması gereken önemli şekilde bir iştir. Radyatörler sayesinde çok soğuk havalarda, sıcak ortamlara sahip oluyoruz. Fakat zamanla radyatörlerin ısınmasında ciddi verim kaybı yaşanmaya başlar ve yeterince ısınmadığını fark ederiz. Peki, Antalya için en iyi petek temizleme servisleri nelerdir?

Antalya İçin En İyi Petek Temizleme Hizmetleri

Petek temizliği ile beraber kombi bakımını birbirine karıştırmamak gerekiyor. Kombi bakımı, tarafından yalnızca kombinin düzenli olarak çalış çalışmadığının kontrolleri ve gerektiği durumlarda kombi olan parçalarının temizlenmesi işlemidir. Petek temizliği ise temelinde; petek temizliği konusunda profesyonel olan firmalar tarafından ısıtma sisteminin tüm borularını ve peteği de içine almakta olan kapsamla bir iştir. Aynı zamanda petek temizliği kabataslak şekilde yapılmaz. Özel kimyasallar ile beraber özen gösterilerek yapılan bir iştir.

Antalya Petek Bakımı

Düzenli şekilde 2 yılda bir yapılacak petek bakımı kombi tesisatınız adına yeterlidir. Evinizde bulunan kalorifer petekleri eskisince performanslı bir biçimde yanmadığında aşağıdaki şikâyetleri yaşıyorsanız tesisat borularında yahut da radyatörlerde tıkanma bulunuyor demektir. Peteklerin çok az şekilde ısınma sebeplerinin %85`i ev sahiplerinin her yıl kombi bakımlarını yaptırırken petek ve tesisat temizliği düzenli bir biçimde yaptırmadıklarından kaynaklanır.

Belirtileri;

  • Peteklerin yarıdan aşağısı hiç ısınmıyor ise

  • Petekler hiç ısıtmadığında yahut da da kombinin derecesini çok yüksek ayara getirdiğiniz durumda bile peteklerin altı hiç ısıtmıyorsa

  • En son petek hiç yanmıyorsa

  • Kombi sürekli biçimde kirlenmeden dolayı arıza yapıyorsa

  • Kalorifer peteklerinin 2 sene veya daha uzun vakittir hiç temizliği yapılmamış ise

  • Kombi filtresi sürekli bir biçimde tıkanmaya devam ediyorsa

Şeklinde sıralamak mümkün oluyor. Mutlaka petek bakımlarınızı her yıl düzenli bir biçimde yaptırmalısınız.3 görüntüleme

Haberler