Antalya da Evde Su Kaçağı Neden Olur?Giderden dökülmüş pis ve temiz suyun borular vesilesiyle kanala tahliye olması anında bir takım nedenler ile ufak çatlaklar ve ya kırılmaların oluştuğu bazı noktalardan sızıntı yapan suları su kaçağı olarak tanımlayabiliriz. Peki evde su kaçağı neden olur? Su tesisatı borularında oluşabilen hasarlar, su sızıntısı arızalarına sebep olur. Çok küçük bir damlamanın yada sızıntının zararsız olduğunu düşünerek sorun görmezden gelindiğinde büyük problemlere yol açmış olunur.

Su Kaçağı Hangi Sebeple Ortaya Çıkar?

Su kaçağı problemi pek çok nedenden dolayı ortaya çıkabilir. Bunlardan bazıları şunlardır;

*Su tesisatının ucuz fiyatlarla tercih edildiğinden dolayı kalitesiz boru kullanımı

*Su tesisatı döşendiği anlarda ustaların yaptığı dönülmez hatalar

*Tesisatta gelebilen yüksek basınç

*Demir kullanılan tesisat borularının zaman içinde çürümesi

*Epey eski yapılarda tesisatın zaman içinde dayanıklılığını yitirmesi

Bunların her biri tesisat suyu sızıntılarına örnek niteliğindedir. Şayet bu durumlardan birisi söz konusuysa makine ile su tesisat borusunun kaçağını görüntüleyen firmalardan destek almak gerekiyor demektir.

Su Kaçağı Nasıl Anlaşılır?

Su kaçağının anlaşılsa bile gözden kaçırılması çok daha büyük problemlere yol açacaktır. Su kaçağının olduğunu bu seçenekleri göz önünde bulundurarak anlayabiliriz;

*Duvar yüzeyi boyalarında kabarma ve dökülme gözlemlenmesi,

*Fayansların arasından, betonun altından yada seramik içinden gelen su sızıntıları,

*Duvarda veya tavanda meydana gelmiş küflenme, rutubet ve pis koku,

*Su tesisatı sızıntısı sebebi ile tavanda görülebilen ıslaklık ve sararmış lekeler,

*Su saatinin kapanmış olmasına rağmen devamlı dönmeye devam etmesi

*Mutfak veya banyoda yerlerin, duvarların ve tavanın ıslak ıslak olması

Bu belirtilerden biri eğer evinizde yaşanıyorsa evinizde su sızıntısı olma ihtimali göz önüne alınarak derhal bir tesisatçıya başvurmalısınız.

Evde Pis Su Kaçakları

En yaygın su tesisatı kaçaklardan olan pis su kaçakları pek çok insanın hayatını zorlaştırıyor. Yalnızca gider borularının içinde kalmayan pis su evinizin içerisine de dahil olarak belli noktalar üzerinde birikmeye başlar. Aynı zamanda pis suyun çevreye yaydığı kötü koku rahatsızlık verir.

Su Kaçağı Probleminde Ne Yapılabilir?

Su kaçağı tespiti durumunda yapılması gereken şey su kaçağı çözümü sunan bir firmadan destek almak olacaktır. Pis su borularında oluşan hasar ve delinme sebepli su kaçağı oluşur. Pis suda su kaçağı meydana geldiği takdirde alt kat komşunun tavanda sararan su lekeleri göründüğünde, pis su tesisatında bir kaçak olduğunu kolaylıkla anlayabiliriz.

0 görüntüleme

Haberler