Antalya Cihaz İle Sızıntı Tespiti

Antalya Borudan Su Sızması Nasıl Önlenir?

Borularda meydana gelen sızıntı boruların delinmesi ve çatlaması nedeni ile ortaya çıkan sorunlardan biridir. Boruların dayanıksız ve kalitesiz olması nedeni ile borudan su sızması nasıl önlenir? Diye merak edilen sorunun cevabı oluşan sorunun giderilmesi için sızıntının nereden kaynaklandığını öncelikle tespit etmeniz gerekir. Usta ellerin tespit etmesi ile tamir işlemlerinin yapılması lazımdır.

Boruların delinmesi ve çatlaması ile sadece bulunan alanda hasar olmaz alt komşunuza bile su sızıntısı oluşabilir ve bu gerçekten oldukça büyük bir sorun olur. Tavanlarda oluşan nem ve rutubet oldukça kötü bir görünüme neden olduğundan maddi olarak büyük bir ortaya çıkarır. Patlayan borudan su sızması nasıl önlenir?

Nasıl tespiti yapılır sorusunun cevabı ise su basıncının yoğun olmasından dolayı binada bazı su sızmaları yaşanmaktadır. Tespit için kameralar ve dinleme aletlerinin kullanılması ile sızıntının nereden geldiği tespit edilmelidir.

Bu işlemler ile duvarların kırılmadan tespiti daha hızlı ve az hasarla belirlenebilir. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte bu tür tespitler oldukça kolay ve daha az maddi hasara neden olur. Yeri teknolojik aletlerle tespit edilen işlemler kırmaya gerek kalmadan işlemler olduğundan tercih edilir.

Antalya da Su Sızıntısını Önleme Yolları

  • Dayanıklı ve kaliteli boruların tercih edilmesi

  • Arızanın tespit edilmesi

  • Uzman bir ekip tarafından arızanın tamir edilmesi

Antalya da Su Sızıntısı Nasıl Tespit Edilir?

Su tesisatlarındaki kaçakların tespiti ve patlağın tespiti için Antalya Özkanlar Tesisat hizmeti sayesinde akustik kulaklık ve frekanslar yolu ile sızdıran yerin tespiti yapılır. Pimaş görüntüleme kamerası sızıntının yeri ve görüntüsünü tespit ettikten sonra tamirat yapılmaktadır.

Sıcak sularda oluşan kaçaklar için ısıya duyarlı olan termal kameralarla tespit yapılır. Boruların hattını ve yerlerini çizerek tespit eden su sızıntı detektörü kullanılır. Basınçlı su gönderilerek kaçağın tespiti basınç ölçü pompa denilen aletle belirlenebilir. Peki, borudan su sızması nasıl önlenir? Şu hususlara dikkat ederseniz borudan su sızmasını önleyebilirsiniz.

Antalya

Su Sızıntısı Tespiti İçin Neler Yapılır?

Su sızıntısı tespit edilip gerekli onarım ve tamirat Antalya Özkanlar Tesisat tarafından yapılmaktadır. Su kaçaklarında patlayan ve sızıntı yaratan boruların tamir bakım ve onarımını güvenerek Antalya Özkanlar firmasına yaptırabilirsiniz. Uzun zamandır güvenle hizmet veren Antalya Özkanlar Tesisat firması yapılardaki su kaçaklarını tespit ederek gereken bakım ve tamiratı yapmaktadır. Büyük probleme yol açan borudan su sızması nasıl önlenir? Bakımı nasıl yapılır diye düşünmeden firmadan hizmet alarak sorununuza çözüm bulabilirsiniz.

1 görüntüleme

Haberler